Enerji tasarruflu ısıtma panelleri yapıyoruz

Gizli ısı depolamalı enerji tasarruflu ısı panelleri

Otobüs, demiryolu, ticari ve özel araçlar için yeni enerji tasarrufu sağlayan ısıtma konsepti

Entegre gizli ısı depolama malzemesine sahip ısı panelleri (PCM = Faz Değişim Materyali), özellikle enerji hareketliliği süresinde, elektrikli enerjiyi elektrik enerjisi olarak depolayarak, özellikle e-mobilite alanında, araçların ısıtma konseptini desteklemektedir.

PCM, yüksek bir oranda ısıtma ve soğutma enerjisini uzun bir süre saklayabilir ve kayıp olmadan serbest bırakabilir. Ortaya çıkan ısı radyasyonu doğrudan araçtaki araçlara etki eder ve rahat bir sıcaklık hissi sağlar.

PCM ısı panelleri modülerdir ve çeşitli boyutlarda mevcuttur. 24 ve 700 V AC / DC güç kaynakları için değişken şekilde yapılandırılabilirler. Hafif elemanlar bakım ve aşınmasızdır ve özel yüzeyler ile donatılabilir. Elektrik bağlantıları sayesinde, ısı panelleri tahrik motorundan bağımsızdır ve bu nedenle emisyon içermez.

Daha fazla bilgiye Isıtma Paneli Broşürümüzden ulaşabilirsiniz. 

Operasyon

Açıldıktan hemen sonra PCM ısı paneli, tam yüzeyli, çok sıcak iletken alüminyum folyo sayesinde ısıyı eşit olarak yayar. Bu, motorda veya hareket halindeki yardımcı ısıtıcıda yavaş olan sıcak hava ısıtmasıdır.

Isı panellerinin yüzey sıcaklığı yaklaşık 45 ° C'ye ayarlanır, çünkü bu sıcaklığa kadar panellerin dokunuşu hoş bir şekilde algılanır. Isı radyasyonu ciltten emildiğinden, örneğin 15 ° C'lik düşük oda hava sıcaklıklarında bile, iyi bir iklim yaratılır. Bu, oda hava sıcaklığının düşürülmesine ve enerji tüketiminin azaltılmasına olanak tanır.

Yararları

  • Tam ısı dağılımı ve daha iyi ısı depolama
  • Enerji tasarrufu ve maliyet azaltma
  • Yolcuların nerede oturduğunu veya ayakta durduğunu tespit eden sensörlerle kontrol edilebilir alan
  • Anında ısı çıkışı  (Quick-PCM)
  • Kapıları açarken radyan ısı daha çabuk kaybolur (sıcak havadan sakınmak).
  • Pencere eşikleri, iç döşeme parçaları, koltuklar, kolçaklar / arkalıklar vb. Zekice entegre edilmiş ısıtma elemanları.
  • Daha düzgün termal radyasyon, sıcak hava ısıtmasından daha hoş bir sıcaklık hissi sağlar
  • IOT (Nesnelerin İnterneti): tek tek kontrol edilebilir sistemlerin ağları
  • 24 ila 700 volt AC / DC gerilimler için uygundur
Buradasýnýz: : Ürünler Isı Paneli