Cellofoam Isı Panelleri

Entegre latent ısı depolama malzemesine sahip Cellofoam ısı panelleri, ısı depolama kapasitesine sahip entegre bir ısıtma yüzeyi olan araçların konvansiyonel ısıtma konseptimini tamamlar.

Entegre latent ısı depolama malzemesine (PCM = Faz Değişikliği Malzemesi) sahip Cellofoam ısı panelleri, ısı depolama kapasitesine sahip entegre bir ısıtma yüzeyi olan araçların konvansiyonel ısıtma konseptimini tamamlar. PCM yüksek bir oranda ısıtma ve soğutma enerjisi uzun süre saklayabilir ve kaybetmeden bırakabilir.

Sıcaklık, taşıyıcı plakalı çelloya 850 uygulanan PCM tarafından depolanır. Kapak malzemesi olarak tekstil tercih edilen araç dekorunda kullanılır. Açıldıktan hemen sonra ısı paneli, cam elyaf takviyeli, tamamen ısı iletken alüminyum folyo ile kaplanmış bir yüzeye eşit ısı yayar. Desteklenen motorlu veya yardımcı ısıtıcı tarafından yavaş olan sıçak hava ısıtması desteklenir. Cellofoam ısı paneli aracın iççine tavan lambası veya yan panel kaplaması olarak enegre edilebilir. Panellerin araca tutturulması Velcro sistemleri, tutkallama, raylar vb ile yapılabilir.

Cellofoam ısı panellerinin yüzey sıçaklığı genellikle 40 ila 50°C arasında rahat bir sıcaklık aralığındadır. Isı radyasyonu deriyle absorbe edildiğinden, örneğin oda sıcaklığında düşük hava sıcaklıklarında bir 15°C'de kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bu, oda hava sıcaklığının düşürülmesine ve enerji tüketiminin azalmasına izin verri. Hafif elementler bakım aşınmaya karşı dayanıklıdır. Elektrik bağlantıları sayesinde, ısı panoları tahrik motorundan bağımsızdır ve dolayısıyle emisyonsuzdur.

Cellofoam ısı panelleri modülerdir ve farklı ebatlarda mevcuttur. 24 ila 700 V arasındaki güç kaynakları için değişken olarak tasarlanabilir. Yaklaşık olarak 10m2 ısı paneli, 50m3 hacimli bir otobüsü 10°C ısıtmak için yeterlidir. Bu nedenle, ısı panelı, sık hava değişen bir otobüs için tek ısıtma sistemi kadar yeterli değildir, ancak oda havası önemli derecede soğuyorsa bile, sabit bir ısı yayan yüzey vasıtasıyla iyi iklim sağlar. Mevcut tasarım ile oda havası sıcaklığının 15°C'ye düşürülmesi mümkündür, bu da önemli bir enerji tasarufu anlamına gelir.

İdeal olarak, ısı panellerinin aracın klima kontrolü yoluyla entegrasyonu. Cellofoam büyük tedarikciler ile birlikte burada çalışır. Ancak basit bir Cellofoam kontrol ünitesi ile eksiksiz bir sistem olarak teslimat mümkündür. Buna ek olarak, paneli kontrol etmek için isteğe bağlı ısı sensörleri bağlanabilir. Diğer güvenlik özellikleri, aşırı ısınmaya ve kısa devreye karşı koruma içerir.

Düşük enerji ihtiyacı nedeniyle, ısı panoları özellikle tamamen elektrikli ve hibrid elektrikli otobüsler için uygundur. düşük enerji gereksinimi, bir aracın iç sıcaklığını bir gecede sabit, donma ihtimalı olmayan bir seviyede tutmayı mümkün kılar.Devreye sokma esnasında, araç ön koşullandırılmış ve soğutulmuş bir durumda ısıtılması gerekmez. Hücre köpüğü ısı panelleri, belediye araçları, ticari araçlar, inşaat makineleri, tarım makineleri vb gibi her türlü araçta da kullanılabilir.

Buradasýnýz: : Kurumsal Haberler